Flört Ederken Beden Dilini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Posted by on Aralık 3, 2012 in Flört Ederken Beden Dilini Nasıl Kullanabilirsiniz? | 1 comment

Flört Ederken Beden Dilini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Flört ederken Beden Dilini okumak ve anlamak son derece önem kazanabilir. Kadınların Beden Dillerini okuyarak, aranızdaki ilişki hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bir kadın bir erkekten hoşlandığında ve onunla flört etmek istediğinde, onun dikkatini çekmeğe çalışır. Belirli işaretler yollar. Karşıdaki kişinin bu işaretleri kendi niyet ettiği anlamda okusun ister.

Başka bir kişinin beden dilini okumak her zaman meydan okuyucu bir eylemdir. Flört başlangıcında kişilerin kendilerini tanıtış üslupları farklıdır. Siz bu işaretleri ve bu üslupları biliyorsanız, onları okuyabilirsiniz; bilmiyorsanız, ya dikkatini çekmez ya da yanlış okuyabilirsiniz. Beden Dili Eğitimi almak size doğru okumayı öğretecektir.

Aşağıda size, Sözel Olmayan İletişim işaretlerini kısaca tanıtmağa çalışacağız.

Flört ve Beden Dili 1. Adım

Bir kişinin sizin ile ilgilendiğinin ilk işareti göz temasıdır. Yaklaşık üç saniye sürer. Sonra başını başka yere doğru çevirir. Ve sonra tekrar size bakmağa başlar. Bu sefer bakışları daha yoğun olur ve daha uzun sürer. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, bir flört teklifi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Böyle bir olay ile her yerde karşılaşabilirsiniz.

Flört ve Beden Dili 2. Adım

Eğer birisi sizinle gerçekten ilgileniyorsa, bir şekilde size dokunmak isteyecektir. Size dokunduğunda, bu sizinle ilgilendiğinin bir işaretidir. Bazen, sanki kazağınızın üzerinde bir şey varmış da onu oradan alıyormuş gibi yapabilir. Bazen gülerken hafifçe kolunuza dokunabilir. Dokunuşlar, sevgi dolu bir ilgiyi gösterebilir.

kadınların beden dilini anlamak

Flört ve Beden Dili 3. Adım

Eğer bir kişi sizin yanınızda iken sık sık gülümsüyorsa ve yüksek sesle kahkaha atıyorsa, size karşı romantik hisler besliyor olabilir.

Flört ve Beden Dili 4. Adım

Bir erkek bir kadınla konuşurken, eğer kadın yumuşak bir şekilde kendi kolunu ovuşturuyorsa, bu, erkeğin dokunuşunu arzu ettiği şeklinde okunabilecek bir harekettir. Eğer kadın parmaklarında bir nesneyi çeviriyorsa veya bir şarap bardağı ile oynuyorsa, bu işaretler de flört ile ilgili eylemleri taklit eden işaretler olarak yorumlanabilir.

Flört ve Beden Dili 5. Adım

Eğer bir kadın bir erkek ile konuşurken, parmaklarını saçlarının içinden geçirip onları savuruyorsa, o erkeğe güzel gözükmek istiyor şeklinde yorumlanabilir.

Flört ve Beden Dili 6. Adım

Eğer bir kadın dilini dudaklarını üzerinde gezdiriyorsa, bu davranış bir öpücük beklentisinin işareti olabilir.

Flört ve Beden Dili 7. Adım

Eğer bir erkek bir kadın ile konuşurken, kadın erkeğe doğru eğilip ona yaslanmağa çalışıyorsa, bu da bir flört işareti olabilir. Yakınlaşmak arzusunu gösteriyor olabilir. Eğer erkek buna tepki olarak kadından uzaklaşırsa, bu da erkeğin kadın ile yakınlaşmak istemediğinin işareti olabilir.

Flört ve Beden Dili 8. Adım

Eğer bir kadın, bacak bacak üstüne atmış ise ve üstte olan sallanan bacağı erkeğe doğru yönelmiş ise, bu da flört ile ilgili bir işaret olabilir.

Beden Dilini Okumak Sanatı

Bedenin Dili, karşınızdaki insanın içinde bulunduğu durumlarla ilgili bir çok ipucu verebilir. Flört’ün ötesinde de mesajlar verilir. Cengiz Erengil ve Ahmet Y. Özbilen tarafından hazırlanan ve Yakında çıkacak olan “Beden Dili” e-kitabı size, Beden Dili ile ilgili daha üst düzey bilgiler sağlayabilir.

Flört konusuna değinmişken size iki kitap daha önermek istiyorum, biri erkek biri kadınlar için. Erkekler için Alfa Erkek Olmak kitabı kadınlar için ise O’nu Elde Et kitabı.

07.09.2016 tarihli yeni ekleme:

Yukarıda yayınladığımız konuyu yayınlama tarihine bakacak olursak 2012 yılında yayınladığımızı görebilirsiniz. O tarihlerde Ahmet Yusuf Özbilen ve Cengiz Erengil beden dili ile ilgili Sözel Olmayan İletişim kitabını yayınlamışlardı. Kitap genel anlamda beden dili işaretleri ve anlamları hakkında çok detaylı ve değerli bilgiler sunduğunu söyleyebiliriz. Ahmet bey ile geçen yıl bir pazartesi günü Krishnamurti Okumaları adında düzenlediği bir etkinlikte sohbet etme fırsatımız olmuştu.

Kendisiyle yaptığımız sohbette yeni bir kitap üzerinde çalıştığını anlatmış ve şunu söylemişti;

“Sözel Olmayan İletişim kitabını yayınladıktan sonra internette bu kadar ilgili göreceğini düşünmüyorduk. Zaman içinde okurlarımızdan aldığımız geri dönüşler bizi çok mutlu etti ve en sık soru aldığımız konuya odaklı bir kitap yazmamıza ön ayak oldular. Bu nedenle Etkili Flört Rehberi kitabını yazmaya başladık.”

Ahmet bey ile konuşmamızdan 10 ay geçti ve kitabı şuan yayında.  Fazla söze gerek yok, hemen incelemek için aşağıdaki butona tıklayın.

etkili-flort-rehberi-kadin

Benzer Konular:

1 Comment

  1. çok güzel bir site olmuş elenize sağlık

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir