Erkeklerin Beden Dili – Bölüm 3

Posted by on Aralık 21, 2012 in Erkeklerin Beden Dili - Bölüm 3 | 0 comments

Erkeklerin Beden Dili – Bölüm 3

Erkeklerin Beden Dili – Bölüm 3,  ilk iki bölüme yeni ilaveleri ve son tavsiyeleri içermektedir. “Erkeklerin Beden Dilini Okumak Sanatını” öğrendiğinizde, hayatınızdaki (Özel ve Profesyonel) değişiklikleri kısa sürede fark edebilirsiniz.

Yazıyı kaleme aldıktan sonra Etkili flört rehberi isimli kitabı fark ettim. Siz yazının devamını okumadan önce kitabı sizinle paylaşmak istedim. Erkeklerin flört beden dili hareketlerini gözlemlemek ve anlayabilmek onların düşüncelerine de hakim olmak anlamına geliyor. Etkili flört rehberi kitabını incelemek için aşağıdaki resme tıklayın.

etkili-flort-rehberi-kadin

Erkeklerin Ne Düşündüğünü Beden Dillerinden Anlamak

Bir önceki Erkeklerin Beden Dili – Bölüm 2 yazımızda “SAÇI””nın neler ifade ettiğinden bahsetmiştik. Kaldığımız yerden devam ediyoruz,

 • Seks Tarzı

Bir gece beraber olarak bir erkek hakkında fazla bir fikre sahip olamazsınız. Yine de onunla ilgili bazı kişilik özelliklerine sahip olabilirsiniz. Eğer on dakikalık bir erkek ise, sonuçlara odaklanmış biridir. Bu da onu bencil yapmaktadır. Bu bencillik onun yaşamında sadece yatakla da sınırlı kalmamaktadır.

Bunun aksine, eğer beraber olduğunuz erkek, sizinle saatlerce terliyorsa, iyi bir iletişimci demektir.

 • Doğuştan Getirdiği Özellikler

Eğer ilgilendiğiniz erkek, bir ailenin en büyük oğlu ise, sorumluluk sahibi olan birisi olabilir. Yaratıcı olmaktan hoşlanan, duyarlı bir nefse sahip olan ve dikkatleri üzerine çekmeye ihtiyacı olan biri olabilir.

 • Kişisel Alan Tercihleri

Eğer ilgilendiğiniz erkek, kişisel alanına müdahale edişinizden hoşlanmıyor ise, kendini güvensiz hisseden biri olabilir.

 • Her zaman Arabayı Kullanmak İsteyen O mu?

Her zaman içinde bulunduğu arabayı, bu sizin arabanız olsa da, kullanmak isteyen bir erkek, sizi de bir araba gibi kullanmak ve yönlendirmek isteyecektir.

 • Vitrinlere Bakmaktan Hoşlanıyor mu?

Büyük mağazaların olduğu bir caddede yürürken, yanınızdaki erkek her mağazanın vitrinine takılıp kalıyor ise, bu onun giysilere ve aksesuarlara önem verdiğini gösterir. Böyle erkekler için ‘kendini sunmak’, her şey demektir. Böyle bir erkek, ancak arzu ettiği giysi ve aksesuarlara sahipken kendini öz güven ve öz saygı dolu hissedecektir, kendini başarılı addedecektir. Diğer yandan, mağaza vitrinlerine bakmaktan hoşlanmayan bir erkek ise, insanın içindeki düşüncelere ve duygulara önem veren bir erkektir. Böyle bir erkekle duygusal bağlantı kurmak çok daha kolaydır. Çünkü hislerine değer vermektedir.

 •   Göz Teması Kuruyor mu?

İletişim Koçları’na göre, konuşurken konuştuğu insanın gözüne bakmayan bir erkek, güvenilir olmayabilir. Diğer yandan, konuşurken sürekli olarak bakışlarını karşısındakine diken bir erkek de, karşısındakini sinirlendirmeğe çalışıyor olabilir. Tatlı bir bakış ise, sana yönelik sıcak duygular taşıdığını gösterir.

 •  Konuşmak Üslubu

Eğer hızlı konuşuyor ise, spontane yaşayan, yüksek enerjili biri olabilir. Sizin tepkileriniz onu ilgilendirmiyor olabilir. Başkalarında iyi bir izlenim bırakmak gibi bir düşüncesi olmayabilir. Normal bir hızla konuşan bir erkek ise, dinleyenlerin tepkisine önem veren biri olabilir. Onlarda bıraktığı izlenim’e önem veren biri olabilir. Bu onun yaşam’a yaklaşım tarzıdır da. Bu tür erkekler, hoplayıp zıplamadan önce, hoplayıp zıplayacakları yere bakan erkeklerdir. Size fazla sürpriz yapmazlar. En azından konuştukları zaman, ne anlatmak istediklerini anlarsınız.

 •  Ancak Zamanla Öğrenebileceğiniz Özellikleri

Her erkeğin ancak zamanla öğrenilebilecek özellikleri vardır. Onlarla ilk karşılaştığınızda, bunları göremeyebilirsiniz.

 •  Sadakati

Sadık kalacağına ve seni aldatmayacağına dair söz vermişse,olup olamayacağını bekle ve gör.

 • Sözünün Eri mi?

Eğer sözünün eri ise, sana verdiği sözleri tutacaktır.

 • Tuhaf Davranışları Var mı?

Bir erkeğin tuhaflıkları ile ayrıntılar, ancak zaman içinde açığa çıkar.

 •  Anne babasının Boşanışı Onu Çok Etkiledi mi?

Boşanmalar genellikle çocukları olumsuz etkiler ve uzun yıllar boyunca taşımak zorunda kalacakları duygusal bagajlar üretir.

 •  Güçlü Bir Kişilik mi?

Eğer ilgilendiğiniz erkeğin güçlü bir kişiliği var ise, muhtemelen bu onu iş hayatında başarılı kılacaktır. Fakat iddiacı bir kişiliğe sahip olacağından, böyle bir erkekle ilişki kurmak sizin için zor olacaktır. Çünkü böyle erkekler her şeyi kontrol etmek isterler, tabii sizi de…

Erkeklerin Beden Dilleri’ne bakarak bir çok gerçeği gün yüzüne çıkartabilirsiniz. Genel olarak Beden Dili Erkekler ve Kadınlar için ayrım göstermektedir. Bu nedenler özel hayatınızda ya da profesyonel yaşantınızdaki ilişkilerinizde Beden Dilinizi iyi kullanmalısınız. Erkeklerin Beden Dilini okumak pek çok alanda işinize yarayabilir.

Kadın erkek ilişkilerinde kadınlara özel yazılmış O’nu Elde Et ve O’nu Elde Tut kitaplarını da okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir