Çocukların Beden Dili

Posted by on Şubat 20, 2013 in Çocukların Beden Dili | 0 comments

Çocukları İkna Etmek İçin Kullanılan Beden Dili

Çocukların Beden Dilini ve onları ikna etmek için kullandığınız Beden Diline dikkat ederseniz, dünya üzerindeki en zorlu dinleyici kitlesini ikna etmek mümkün. Herkesi olduğu gibi onları da sizin yolunuza çevirmenin bağırmak ve çığlık atmak dışında bir yolu vardır ve bu yol beden dilinden geçer. Tabii ki, beden dilini doğru kullanmak, bir ebeveyn için bir artıdır ve çocukları da kırmayacak bir yöntemdir. Aşağıdaki adımlara dikkat ederseniz bunu sağlayabilirsiniz.

beden dili

Ne söylediğini duyabiliyor musunuz?

Çocuklarla iletişim için kullanılabilecek Beden Dili Hareketleri

  • Olabildiğince dik durun. Bu sizin ciddi olduğunuzu gösterir ve otoriter bir hava verir. Bunu yaparken karşınızdaki çocuğun üstüne doğru eğilmekten kaçının. Böyle bir hareket çocuğun asileşmesiyle beraber otoritenizi baltalar. Dik durmak size otorite sağlar, fakat çocuğun üstüne doğru eğildiğinizde, korkutucu olursunuz ve söylediklerinizde bir tehdit olduğunu ima ediyormuş gibi görünürsünüz.
  • Avcunuzun açık olduğu el hareketleri kullanmalısınız. Karşınızdakini bir şey konusunda ikna etmeye çalışıyorsanız avcunuzun açık olması karşınızdakinin mantıklı davranmasını sağlayacaktır. Avcunuzun açık olması dürüstlüğü belirtir ve çocuklar bile bunu bilinçaltlarında fark ederler, böylece size karşı daha duyarlı olurlar.
  • En uzun halinizi çocuğa gösterdikten sonra tekrar çocuğun seviyesine inin. Oturun ve ellerinizi önünüzde kavuşturun. Otoriteyi sağladıktan sonra çocuğa biraz alan bırakmak sizin sert, ama bir o kadar da adil olduğunuzu gösterir.
  • Gülümseyin. Gülümsemek de otoritenin sizde olduğunu, fakat yaklaşılmayacak bir insan da olmadığınızı gösterir. Bir güven ortamı yaratmak için sıcak ve dostça görünmenin yanı sıra üstünlüğü de böylece elinizde tutacaksınız.
  • Omuzlarınızı rahat tutun, fakat ellerinizle oynamaktan uzak durun. Sürekli ellerinizle oynarsanız, bir çocuğun dikkatini toplamak için imkansız olan pozisyonlarda bulabilirsiniz kendinizi.

En iyisini sizin bildiğinizi göstermek için hafif el hareketleri kullanın. Aşırıya kaçan el hareketlerinin sizi palyaço gibi göstermesinin yanında hiç hareket etmemek de sizi çok sert gösterecektir. Bu yüzden bu ikisinin arasında bir yerlerde olursanız istediğiniz dengeyi elde edebilirsiniz.

Beden Dili Eğitim Seti

Çocuklarla etkili iletişim kurmak için Beden Dilini doğru kullanmalısınız. Beden Dili hayatın her alanındaki kapıları açmanızı sağlayabilir. Sözel Olmayan İletişimin sırlarını çözmek ve hayatınızı değer katmak için Beden Dili e-kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir